Adana İl Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında, vakfa katkıda bulunan işadamlarını ödüllendirdi. Türkiye Diyanet Vakfı’na sağladığı katkılar nedeniyle Sunar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Nuri Çomu’ya ödülünü Adana Valisi Mustafa Büyük takdim etti.

diyanet ödül elitaİnsanlığı Yüceltmek İçin Gelin Birlik Olalım
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen “insanlığı yüceltmek için gelin birlik olalım” sloganı, etkinliğe de damgasını vurdu. Açılış konuşmasını yapan Adana İl Müftüsü Arif Gökçe, İslam ümmetinin tarihteki en zor süreçlerden birini yaşadığına değindi. Adana Valisi Mustafa Büyük ise, konuşmasında Kutlu Doğum Haftası’nın mübarek üç aylar içerisinde olmasıyla daha da büyük bir öneme sahip olduğunu vurguladı.

Türkiye Diyanet Vakfı’nın Teşekkürü
Hüseyin Nuri Çomu, Diyanet İşleri Başkanı’nın vakfa katkıda bulunanlar için hazırladığı teşekkür ödülünü Vali Mustafa Büyük’ten aldı. Teşekkür metninde, H. Nuri Çomu’nun Türkiye Diyanet Vakfı’nın Adana şubesine yapmış olduğu maddi ve manevi katkılar vurgulandı. Diyanet Vakfı'na katkıda bulunmaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Çomu; "Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Mehmet Görmez'in gayretli ve hikmetli çabaları ile Diyanet Vakfı bugün altın çağını yaşıyor. Vakfın Adana şubesine sağladığımız destek ile vakfın bir parçası olmamız ve  bunun bir ödül ile taçlandırılması bizler için bir onurdur" dedi. Diyanet Vakfı’nın yanında yer almanın bir ülke meselesi olduğunu kaydeden Çomu, “Vakfımıza yaptığımız katkılar bizim için bir görevdir. Bu görev, ülkemizin geleceği adına bizlere düşeni en iyi şekilde yerine getirmemiz için gereklidir. Yarınlarımızı güvence altına alabilmek için, değerlerimize sahip çıkan bir nesil yetiştirmeye gayret etmemiz gerekiyor” dedi.

Hz. Muhammed (SAV)’i Kendi Nefsimizden de Çok Sevmeliyiz
Kutlu Doğum etkinliklerine konuşmacı olarak katılan Diyanet İşleri Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Yüksel Salman, tüm islam ümmeti için önemli mesajlar verdi. Kişinin Hz. Muhammed (SAV)’i kendi nefsinden ve her şeyden daha çok sevmesinin iman etmek için olan önemini vurgulayan Salman, ayrıca Hz. Muhammed (SAV)’in dünyada hiç kimsenin sevilmediği kadar sevildiğini ifade etti.
Programın sonunda ise, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma, şiir, kompozisyon ve hutbe dallarında düzenlenen yarışmaların dereceye giren öğrencilerine ödülleri takdim edildi. Kitap, gül ve ikram dağıtımının ardından ise; Mehmet Kemiksiz ve ekibinin ilahi dinletisiyle program sona erdi.