Tarıma dayalı sanayinin Türkiye’deki öncü şirketlerine sahip kuruluşu olan Sunar Grup, 850'yi aşkın çalışanı ve 40 yıla varan geçmişiyle Türkiye’nin yükselen değeri.  Tarladan sofraya tüm üretim aşamalarını bünyesinde barındıran Türkiye’deki tek entegre mısır yağı tesisine sahip olan Sunar, Türkiye’de ilk olan Sorbitol ve Maltitol gibi düşük kaloriye sahip gıda katkı maddelerini de yüksek teknoloji ile üretiyor.  

Sunar Grup Şeref Başkanı Nuri Çomu tarafından kurulan Sunar Grup, bugün Uzakdoğu Asya’dan Amerika Kıtasına kadar 100'den fazla ülkeye ihracat yapıyor. Sunar Grup, 5 farklı şirketi ile yıllık yaklaşık 1 milyon ton yağlı tohum ve hububat işliyor. Grup şirketlerinden Sunar Mısır’da; tekstil, gıda ve kâğıt sanayi için doğal ve modifiye nişastalar, glikoz, fruktoz, sorbitol ve maltitol şurupları üretiliyor. Elita Gıda’da; mısır yağı başta olmak üzere ayçiçek, soya, kanola ve aspir yağları üretiliyor. Sunar Özlem’de; pastanelere yönelik lüks un çeşitleri ve özel amaçlı ekmeklik ve pidelik un çeşitleri üretiliyor. Sunar Yem’de; büyük ve küçükbaş hayvanlar için bütün gelişim aşamalarına cevap verecek toz, granül ve pelet normlarında yemler üretiliyor. Global GAP ve İyi Tarım Uygulamalarına sahip NÇS Bahçelerinde ise; elma, erik, şeftali, nektarin ve nar gibi sert çekirdekli taze meyve çeşitleri üretilmektedir. Sunar Grup şirketlerinin ürettiği tüm ürünlerin yurt dışı satışlarını yapan Sunar Pazarlama adlı bir şirket de grup bünyesinde bulunuyor.

Babası Nuri Çomu’dan pek çok şey öğrendiğini belirten Sunar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çomu; hem ticari hem de diğer tüm alanlarda babam benim için çok önemli bir lider oldu. İlerlemiş yaşına rağmen haftanın 7 günü fabrikaya gelmeye devam eden babamla birlikte çalışmak, gerektiğinde ondan fikir almak benim için büyük bir şans. Babamın ticari hayatta bana yol gösterici nitelikte düsturları var, onun en önemli düsturlarından bazılarını şu şekilde kısaca sıralayabilirim:

İlk not, en önemli not: Oğlum, müşteri velinimettir.
İkincisi: Oğlum, çiftçinin hakkını fazlasıyla ver. Merak etme, fazla verdiğin para sana günün sonunda döner. 
Üçüncüsü: Kendi sofranda tüketmeyeceğin malı üretme, tüketiciye de satma.
Oğlum, çalışanın teri kurumadan hakkını öde. Maaşını öde. Hakkı bizde kalmasın.
Çalışanınla da, malını aldığın çiftçiyle de helalleş. Çiftçinin malı buraya döküldüğü zaman çiftçinin gözü içinde kalmasın. 5 lira fazla ver, helalleş çiftçi ile.
Oğlum, zararına mal satma. Çok kar etme, ama zararına da mal satma. Aza kanaat et, zararına mal satma ki ticaretin devam etsin.
Helal kazan, helal harca.
Mal aldığın, mal sattığın ve çalıştığın insanların da para kazanmasını sağla.
Piyasada itibarı olmayan, kötü namı olan kişiyle, peşin para mal istese dahi alışveriş yapma, kapısını çalma.
Tecrübeye her zaman hürmet et.